Orosz dezinformációs kampánynak tűnő SMS-ek élezik a feszültséget Kárpátalján
A beszámolók szerint két napja érkeznek erőszakra sarkalló SMS-ek ismeretlen forrásból a Beregszászon és környékén élőkhöz.
A beszámolók szerint két napja érkeznek erőszakra sarkalló SMS-ek ismeretlen forrásból a Beregszászon és környékén élőkhöz.
A szakértő szerint Magyarország elleni támadástól azonban nem kell tartani.
Az Oroszország-szakértő szerint nem lenne sétagalopp az oroszoknak egy invázió, Ukrajna elfoglalása nem olyan lenne, mint a Krímé.
Rácz András szerint tévedés, hogy Szent László királyunk nagy szerepet játszott volna Litvánia kereszténnyé válásában.
Donald Tusk nagyapját SS-tagnak írták le. Az állítás több sebből vérzik.
Egykori KGB-ügynöktől elvárható ügyességgel keveri a kártyákat Vlagyimir Putyin orosz államfő, aki a napokban elfogadott alkotmánymódosítások értelmében akár 2036-ig is hivatalban maradhat. Már ha akar, sokan ugyanis úgy vélik, még újabb meglepetések is várhatók.
Megpróbáltuk megtalálni Nikola Gruevszki befogadásának mozgatórugóját, ehhez szakértőket, volt politikusokat és diplomáciai forrásokat kérdeztünk meg. Gruevszki menedékjoga az országnak árt, Putyin viszont jól jár vele, az is lehet, egybevágott Orbán, Putyin és a macedón kormány érdeke is.
Oroszország egyáltalán nem számít globális hatalomnak, a szovjet nagyhatalmiságból alig maradt valami – mondja Rácz András Oroszország-szakértő, aki megpróbálta megjósolni, miről beszél majd Vlagyimir Putyin a jövő évi budapesti látogatásán, és arról is beszélt, hogy kifejezetten hasznos, ha a magyar társadalomban tudatosul az orosz dezinformációs gépezet fenyegetése.
Bár volt már olyan, hogy Moszkva tényleg elzárta az ukrán gázcsapokat, ha ez most megismétlődik az ismét izzó feszültség hatására, az ukrán nemfizetésnek egészen más következményei lehetnek, mint korábban. Sorra vettük, ki mit akar, és meddig feszítheti tovább a húrt.
Noha a titkosszolgálati államtitkár szerint a romák elleni támadásoknál "teljességgel kizárható" a külföldi titkosszolgálati szál, a Népszabadság úgy tudja, a hírszerzés is beszállt az orgyilkosok után indított hajtóvadászatba. Néhány politikus Szlovákia felé mutogat, állítva: a kilencvenes években a szlovák titkosszolgálat megbízásából már robbantgattak Magyarországon. A szakértői vélemények ugyanakkor megoszlanak arról, van-e bármilyen realitása annak, hogy idegen érdekeket sejtsünk a romák elleni támadások mögött.